Jelentkezzen be a hirdetés feladáshoz

Régi bútorok

Régi bútorok

A Seuso kincsek

Seuso kincsek

A régi tárgyak gyűjtése maga is művészet és igen sok ismeret megszerzésére ad alkalmat. Ez a tudás nemcsak magukra a műtárgyakra vonatkozik, hanem kiterjed megszerzésük módjára és karbantartásukra is. Sajnálatos módon az antik tárgyak és régiségek értékének megbecsüléséhez nincs biztos iránytű, de tapasztalat és tudás révén tájékozottá válhatunk.

A Ming porcelán

A Ming porcelán

Kína



Kínai tűzzománc váza 80cm

vaza.jpg

Eladó egy kínai tűzzománc váza, 80 cm magas, nem régiség. 2500 USD-ért vásároltam, most ár alatt hajlandó vagyok megválni tőle.

Tovább olvasom »


A Ming porcelán

ming-porcelan-1.jpg

A porcelán a keramikák legnemesebb és egyben legkeményebb anyaga, kínai találmány, kvarc, kaolin és földpát keverékből előállított fehér masszából készül.

Törésfelülete: fehér, fénylő, kagylós. Erről kapta nevét is, hiszen a porcelán neve az olaszok által porcelánnak nevezett tengeri kagylótól származik. Cserepe teljesen tömör, nedvszívó képessége nincs.

Tovább olvasom »


Keményporcelán

Valódi porcelánnak is nevezik. Földpátból ás kaolinból készül. Kínában a 7. század tálán fejlesztették ki.

Tovább olvasom »


Porcelán

ming-tal-porcelan.jpg

Az első porcelánokat a 7. századtól fejlesztették ki Kínában, ahol kaolin és földpát kombinálásával
olyan erős, fehér, áttetsző anyagot állítottak elő, amely könnyedén formázható, festhető és véshető is.

A 16. századtól kezdve a kelet-kínai Csingtöcsen lépett elő az innen nagy mennyiségben exportált porcelánok fő gyártási központjává.

Tovább olvasom »


Jihszing-kerámiák

Kemény, vörös kínai kőcserép. Gyakran virágos ágakkal, például szilva virágokkal díszítik. A 18. században Meissenben és Staffordshireben is másolták.

Tovább olvasom »


Su

Kínai szimbólum. Jó szerencsét, hosszú életet, boldogságot és gazdagságot jelent.

Tovább olvasom »


Szan-caj

Kínai háromszínű cserépedények, melyek először a Tang-korban (618—907) készültek vastag, zöld és barna ólommáz bevonattal. A harmadik színt e krémszínű kerámia alapteste adta.

Tovább olvasom »


Szeladon

Félig áttetsző, jellegzetes, kékeszöld máz, a kínai kőcserép bevonata. A legszebbek a Szung-dinasztia idején (1960—1279) készültek. Később használata általánossá vált a kínai kerámiákon, s a 13. századig s legjellegzetesebb mázfajták közé tartozott.

Tovább olvasom »

Hírdetések

Régi órák gyűjtése

Régi órák gyűjtése